skip to Main Content

Walkers-vapaaehtoisten tärkein tehtävä on toimia turvallisina aikuisina nuorten keskuudessa, ja työtä voi tehdä juuri sen verran kuin itse haluaa. Vapaaehtoisissamme on monenlaisten ammattikuntien ja elämäntilanteiden edustajia. Mukaan tullessaan he saavat tarvittavan koulutuksen, mukavan työilmapiirin ja upeat työkaverit. Haastattelemme kaikki vapaaehtoiset ennen koulutusta.

Vapaaehtoiskoulutuksia järjestetään useimmilla paikkakunnilla sitä mukaa, kun kiinnostuneita ilmoittautuu. Ota siis rohkeasti yhteyttä paikkakuntasi Walkers-yhteyshenkilöön tai ilmoittaudu etusivun lomakkeella!

Eurajoki
Koulutus pidetään kaksipäiväisenä to 30.8. ja ti 4.9. klo 18-22
Ota yhteyttä: Pia Johansson, puh. 044 312 4273, pia.johansson(@)eurajoki.fi

Helsinki
Ota yhteyttä: Inka Talvitie, puh. 050 444 5465, walkerstalo(@)asemanlapset.fi

Jyväskylä
Ota yhteyttä: Seppo Pohjolainen, 040 777 4073, seppo.pohjolainen(@)jkl.fi

Kajaani
Ota yhteyttä: Miikka Kortelainen, 044 715 7128, miikka.kortelainen(@)kajaani.fi

Kauhajoki
Ota yhteyttä: Päivi Ojala, puh. 040 591 1281, paivi.ojala(@)kauhajoki.fi

Kuusamo
Ota yhteyttä: Sari Tyynelä, puh. 0400 671 344, sari.tyynela(@)kuusamo.fi

Lempäälä
Ota yhteyttä: Päivi Härkönen, puh. 050 383 9792, paivi.harkonen(@)lempaala.fi

Oulu
Ota yhteyttä: Perttu Kemppainen, 050 312 8267, perttu.kemppainen(@)odl.fi

Siuntio
Ota yhteyttä: walkers(@)siuntio.fi tai puh. 0443861277

Tikkurila
Ota yhteyttä: Reetta Leppänen, puh. 050 369 3529, reetta.leppanen(@)evl.fi

Vaasa
Ota yhteyttä: Mervi Ahola, puh. 0407677670, mervi.ahola(@)vaasa.fi

Tervetuloa mukaan joukkoomme!


PS. Haluaisitko toimia vapaaehtoisena jollakin Walkers-autoistamme? Ota yhteyttä Wauto-paikkakunnan yhteyshenkilöön! Kesän 2018 aikana Wautot toimivat seuraavissa kunnissa:

Lahti & Nastola
Ota yhteyttä: Terhi Hirvonen-Varjola, terhi.hirvonen-varjola(@)lahti.fi

Oulu
Ota yhteyttä: Perttu Kemppainen, perttu.kemppainen(@)odl.fi, 050 312 8267

Kuhmo & Sotkamo
Ota yhteyttä: Katriina Sorjonen, katriina.sorjonen(@)4h.fi

Back To Top