skip to Main Content

Walkers-vapaaehtoisten tärkein tehtävä on toimia turvallisina aikuisina nuorten keskuudessa, ja työtä voi tehdä juuri sen verran kuin itse haluaa. Vapaaehtoisissamme on monenlaisten ammattikuntien ja elämäntilanteiden edustajia. Mukaan tullessaan he saavat tarvittavan koulutuksen, mukavan työilmapiirin ja upeat työkaverit. Haastattelemme kaikki vapaaehtoiset ennen koulutusta.

Vapaaehtoiskoulutuksia järjestetään useimmilla paikkakunnilla sitä mukaa, kun kiinnostuneita ilmoittautuu. Ota siis rohkeasti yhteyttä paikkakuntasi Walkers-yhteyshenkilöön tai ilmoittaudu etusivun lomakkeella!

Eurajoki
Ota yhteyttä: Pia Johansson, puh. 044 312 4273, pia.johansson@eurajoki.fi

Helsinki
Helsingin seuraava koulutus järjestetään kaksiosaisena 14.3. ja 21.3.
Ota yhteyttä: Inka Talvitie, puh. 050 444 5465, inka.talvitie@asemanlapset.fi

Kajaani
Ota yhteyttä: Reima Korhonen, 044 710 0371, reima.korhonen@kajaani.fi

Kauhajoki
Ota yhteyttä: Päivi Ojala, puh. 040 591 1281, paivi.ojala@kauhajoki.fi

Kotka
Kotkan seuraava koulutus järjestetään 20.2.
Ota yhteyttä: Mikko Kiri, puh. 040 838 4869, mikko.kiri@kotka.fi

Kuusamo
Kuusamon seuraava koulutus järjestetään 22.2.
Ota yhteyttä: Sari Tyynelä, puh. 0400 671 344, sari.tyynela@kuusamo.fi

Oulu
Ota yhteyttä: Perttu Kemppainen, 050 312 8267, perttu.kemppainen@odl.fi

Siuntio
Ota yhteyttä: walkers@siuntio.fi tai puh. 0443861277

Tervetuloa mukaan joukkoomme!


PS. Haluaisitko toimia vapaaehtoisena jollakin Walkers-autoistamme? Ota rohkeasti yhteyttä Wauto-toimintavastaaviimme!

Vuonna 2020 Wautot liikkuvat Kotkassa, Turussa, Raumalla, Muoniossa, Kolarissa, Ylivieskassa, Ranualla, Lapinlahdella, Savonlinnassa, Kokkolassa ja Raaseporissa.

Yhteyshenkilöt:
Minna Lahtela, puh. 040 777 8683, minna.lahtela@asemanlapset.fi
Niilo Karjalainen, puh. 040 575 9364, niilo.karjalainen@asemanlapset.fi

Back To Top