skip to Main Content

Walkers-vapaaehtoisten tärkein tehtävä on toimia turvallisina aikuisina nuorten keskuudessa, ja työtä voi tehdä juuri sen verran kuin itse haluaa. Vapaaehtoisissamme on monenlaisten ammattikuntien ja elämäntilanteiden edustajia. Mukaan tullessaan he saavat tarvittavan koulutuksen, mukavan työilmapiirin ja upeat työkaverit. Haastattelemme kaikki vapaaehtoiset ennen koulutusta.

Vapaaehtoiskoulutuksia järjestetään useimmilla paikkakunnilla sitä mukaa, kun kiinnostuneita ilmoittautuu. Ota siis rohkeasti yhteyttä paikkakuntasi Walkers-yhteyshenkilöön tai ilmoittaudu etusivun lomakkeella!

Eurajoki
Ota yhteyttä: Pia Johansson, puh. 044 312 4273, pia.johansson(@)eurajoki.fi

Helsinki
Koulutus kaksipäiväisenä: keväällä 16. & 23.3. ja syksyllä 5. & 12.10.
Ota yhteyttä: Inka Talvitie, puh. 050 444 5465, walkerstalo(@)asemanlapset.fi

Kajaani
Ota yhteyttä: Miikka Kortelainen, 044 715 7128, miikka.kortelainen(@)kajaani.fi

Kauhajoki
Ota yhteyttä: Päivi Ojala, puh. 040 591 1281, paivi.ojala(@)kauhajoki.fi

Kuusamo
Ota yhteyttä: Sari Tyynelä, puh. 0400 671 344, sari.tyynela(@)kuusamo.fi

Lempäälä
Ota yhteyttä: Päivi Härkönen, puh. 050 383 9792, paivi.harkonen(@)lempaala.fi

Oulu
Ota yhteyttä: Perttu Kemppainen, 050 312 8267, perttu.kemppainen(@)odl.fi

Siuntio
Ota yhteyttä: walkers(@)siuntio.fi tai puh. 0443861277

Vaasa
Ota yhteyttä: Mervi Ahola, puh. 0407677670, mervi.ahola(@)vaasa.fi

Tervetuloa mukaan joukkoomme!


PS. Haluaisitko toimia vapaaehtoisena jollakin Walkers-autoistamme? Ota rohkeasti yhteyttä Wauto-toimintavastaaviimme!

Keväällä 2019 Wautot toimivat seuraavilla paikkakunnilla: Kemi, Kotka, Kuopio ja Nokia.

Yhteyshenkilöt:
Minna Lahtela, puh. 040 777 8683, minna.lahtela(@)asemanlapset.fi
Niilo Karjalainen, puh. 040 575 9364, niilo.karjalainen(@)asemanlapset.fi

Back To Top