skip to Main Content

Walkerseja toimii 11 paikkakunnalla

Kymmenen vakiopaikkakunnan lisäksi neljä Wautoa (Leijona, Ilves, Pantteri, Tiikeri ja Puuma) liikkuvat jaksoissa vaihtuvilla paikkakunnilla ja Walkers-bussi pääkaupunkiseudulla.

Kevään 2021 aikana toimintansa starttasi neljä uutta Walkers-paikkakuntaa: Kuopio, Lahti, Savonlinna ja Siilinjärvi. Walkersien taustayhteisönä toimii kunta, seurakunta tai järjestö, joka on solminut yhteistoimintasopimuksen Aseman Lapset ry:n kanssa. Toiminta täydentää paikallista nuorisotyötä.

Aseman Lapset palvelee Walkersejaan monin eduin, jotka helpottavat työn tekemistä ja lisäävät toimintaresursseja. Walkers-tavaramerkin omistaa Aseman Lapset ry.

Näyttökuva 2019-6-14 kello 14.20.47

WALKERS SUOMI

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava
Minna Lahtela p. 040 777 8683

Vapaaehtoistyön koordinaattori
Miikka Kortelainen p. 044 715 7128

Aseman Lasten työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

WALKERS-BUSSI

Walkers-bussin toimintavastaava
Mika Rouvinen p. 050 471 3999

Walkers-bussi Facebookissa
Instagram: walkers_bussi

WALKERS-AUTOT

Minna Lahtela p. 040 777 8683
Niilo Karjalainen p. 040 575 9364
Tuomo Kantele p. 041 3131 148
Roy Pietilä p. 040 4144 749
Wauto Facebookissa

WALKERS EURAJOKI
Eurajoen kunta

Eurajoki: Kaharin nuoriso- ja kulttuuritalo, Weenertie 2, 27100 Eurajoki
Luvia: Vanha kirjasto, vapaa-aikatoimen alakerta, Luvian Kirkkotie 23, 29100 Luvia

Pia Johansson, p. 044 312 4273, pia.johansson@eurajoki.fi
Pirita Laivanen, p. 044 312 4265, pirita.laivanen@eurajoki.fi

Eurajoen nuorisotoimi Facebookissa


WALKERS HELSINKI
Aseman Lapset ry

Urho Kekkosen katu 4-6, 00100 Helsinki
Mauri Mujunen, p. 040 522 6747, mauri.mujunen@asemanlapset.fi

Walkers Helsinki Facebookissa

Walkers Helsinki Aseman Lasten nettisivuilla


WALKERS KAJAANI
Kajaanin kaupunki

Nuorten palvelupaikka Nuppa, Asemakatu 2, 87100 Kajaani
Reima Korhonen, p. 044 710 0371, reima.korhonen@kajaani.fi

Kajaanin kaupungin nuorisotyö Facebookissa

.


WALKERS KAUHAJOKI
Kauhajoen kaupunki & Kauhajoen seurakunta

Topeeka 40 (sisäänkäynti Knuuttilantien puolelta), 61800 Kauhajoki

Päivi Ojala, p. 040 591 1281, paivi.ojala@kauhajoki.fi
Sauli Pihlajakangas, p. 050 358 4415, sauli.pihlajakangas@evl.fi

Walkers Kauhajoki Facebookissa


WALKERS KOTKA
Kotkan kaupungin nuorisopalvelut

Kirkkokatu 22, 48100 Kotka
Mikko Kiri, p. 040 838 4869, mikko.kiri@kotka.fi

Walkers Kotka Facebookissa

WALKERS KUOPIO
Kuopion kaupungin nuorisopalvelut

Keskusta-alueen toiminta
Jade Jauhiainen, p. 044 718 2693, jade.jauhiainen@kuopio.fi

Juankoski-Nilsiä alueen toiminta
Hannu Reinikainen, p. 044 718 8983, hannu.reinikainen@kuopio.fi
Janne Katajisto, p. 044 748 2371, janne.katajisto@kuopio.fi
.
.


WALKERS LAHTI
Lahden Diakonialaitos

Vesijärvenkatu 20, 15140 Lahti

Suvi Salomaa, p. 040 643 2091, suvi.salomaa@dila.fi
Teemu Kotilainen, p. 040 663 6755, teemu.kotilainen@dila.fi

Walkers Lahti Facebookissa


WALKERS OULU
Oulun Diakonissalaitoksen säätiö

Isokatu 47, 90100 Oulu

Perttu Kemppainen, p. 050 312 8267, perttu.kemppainen@odl.fi
Jyri Salo, p. 050 312 5875, jyri.salo@odl.fi

Walkers Oulu Facebookissa


WALKERS SAVONLINNA
Savonlinnan kaupungin nuorisopalvelut

Sääminkitalo, Sääminginkatu 6, 57710 Savonlinna

Samuli Tuikkanen, p. 050 465 4548, samuli.tuikkanen@savonlinna.fi
Kia Lämsä, p. 044 417 4283, kia.lamsa@savonlinna.fi

.


WALKERS SIUNTIO
Siuntion kunta

Asematie 2, 02580 Siuntio
Toimintavastaavat, p. 044 3861 277, walkers@siuntio.fi

Walkers Siuntio Facebookissa


WALKERS SIILINJÄRVI
Siilinjärven kunta

Julkulantie 2, nuorisotalo Semppis
Suvi Eskola, p. 044 7401 366, suvi.eskola@siilinjarvi.fi
Miia Väistö, p. 044 7401 470, miia.vaisto@siilinjarvi.fi
Katja Kohonen, p. 044 7401 312, katja.kohonen@siilinjarvi.fi
Jaana Niiranen, p. 044 7401 141, jaana.niiranen@siilinjarvi.fi

Walkers Siilinjärvi Facebookissa

Back To Top