skip to Main Content

Walkerseja toimii tällä hetkellä 11 paikkakunnalla, minkä lisäksi kolme Wautoa liikkuu vaihtuvilla paikkakunnilla ja Walkers-bussi pääkaupunkiseudulla.

Walkersien taustayhteisönä toimii kunta, seurakunta tai järjestö, joka on solminut yhteistoimintasopimuksen Aseman Lapset ry:n kanssa. Toiminta täydentää paikallista nuorisotyötä.

Alta löydät Walkersien paikalliset vastuuhenkilöt sekä yhteystiedot.

Tulevat vapaaehtoiskoulutukset näet täältä.


WALKERS EURAJOKI
Eurajoen kunta

Eurajoki
Osoite: Kaharin nuoriso- ja kulttuuritalo, Weenertie 2, 27100 Eurajoki
Aukiolot: Walkers-kahvila ti klo 17.30-20, pe 19.30-23

Luvia
Osoite: Vanha kirjasto, vapaa-aikatoimen alakerta, Luvian Kirkkotie 23, 29100 Luvia
Aukiolot: Walkers-kahvila kuun 1. pe klo 19.30-23

Yhteyshenkilöt:
Pia Johansson, puh. 044 312 4273, pia.johansson(@)eurajoki.fi
Pirita Laivanen, puh. 044 312 4265, pirita.laivanen(@)eurajoki.fi

Eurajoen nuorisotoimi Facebookissa


WALKERS HELSINKI
Aseman Lapset ry

Osoite: Walkers-talo, Simonkatu 1–3, 00100 Helsinki (vanhan linja-autoaseman Forumin puoleinen pääty, käynti Narinkkatorin puolelta)
Aukiolot: ti-la klo 15-20

Yhteyshenkilöt:
Inka Talvitie, puh. 050 444 5465, inka.talvitie(@)asemanlapset.fi
Mauri Mujunen, puh. 040 522 6747, mauri.mujunen(@)asemanlapset.fi


WALKERS JYVÄSKYLÄ
Jyväskylän kaupunki

Osoite: Veturitallinkatu 6, 40100 Jyväskylä
Aukiolot: pe klo 16-22

Yhteyshenkilö:
Seppo Pohjolainen, puh. 040 777 4073, seppo.pohjolainen(@)jkl.fi

Nuorten toimintakeskus Veturitallit Facebookissa


WALKERS KAJAANI (avautuu 20.4.2018)
Kajaanin kaupunki

Osoite: Nuorten palvelupaikka Nuppa, Asemakatu 2, 87100 Kajaani
Aukioloajat vahvistuvat kevään aikana.

Yhteyshenkilö:
Miikka Kortelainen, 044 715 7128, miikka.kortelainen(@)kajaani.fi

Kajaanin kaupungin nuorisotyö Facebookissa


WALKERS KAUHAJOKI
Kauhajoen kaupunki & Kauhajoen seurakunta

Osoite: Topeeka 40 (sisäänkäynti Knuuttilantien puolelta), 61800 Kauhajoki
Aukiolot: pe klo 19-23

Yhteyshenkilöt:
Päivi Ojala, puh. 040 591 1281, paivi.ojala(@)kauhajoki.fi
Sauli Pihlajakangas, puh. 050 358 4415, sauli.pihlajakangas(@)evl.fi

Walkers Kauhajoki Facebookissa


WALKERS KUUSAMO
Kuusamon kaupungin nuorisopalvelut

Osoite: Nuortentalo Winssi, Kitkantie 30, 93600 Kuusamo
Aukiolot: pe klo 18-22

Yhteyshenkilö:
Sari Tyynelä, puh. 0400 671 344, sari.tyynela(@)kuusamo.fi

Kuusamon nuorisopalvelut Facebookissa


WALKERS LEMPÄÄLÄ
Lempäälän kunta

Osoite: Nuorisotila Snadi, Rypyntie 10, 37500 Lempäälä
Aukiolot: kuukauden parillisilla viikoilla pe klo 18-22

Yhteyshenkilö:
Päivi Härkönen, puh. 050 383 9792, paivi.harkonen(@)lempaala.fi

Walkers Lempäälä Facebookissa


WALKERS OULU
Oulun Diakonissalaitoksen säätiö

Osoite: Hallituskatu 11, 90100 Oulu
Aukiolot: ti klo 16-18, ke-to 16.30-20, pe 18-22.30, la 16.30-20

Yhteyshenkilö:
Perttu Kemppainen, puh. 050 312 8267, perttu.kemppainen(@)odl.fi

Walkers Oulu Facebookissa


WALKERS SIUNTIO
Siuntion kunta

Osoite: Asematie 2, 02580 Siuntio
Aukiolot: ti-to klo 16-21, pe 18-22

Yhteyshenkilöt:
Toimintavastaavat, puh. 0443861277, walkers(@)siuntio.fi

Walkers Siuntio Facebookissa


WALKERS SÄKYLÄ
Säkylän ev.lut. seurakunta

Osoite: Säkylän keskustan nuorisotila, Lehmuuntie 1, 27800 Säkylä
Aukiolot: pe klo 20-23

Yhteyshenkilö:
Nuorisotyönohjaaja Kimmo Koivisto, puh. 044 777 1817, kimmo.koivisto(@)evl.fi


WALKERS TIKKURILA
Tikkurilan seurakunta

Osoite: Seurakuntien talon nuorisotila, Unikkotie 5 C, 01300 Vantaa
Aukiolot: perjantaisin klo 19–22

Yhteyshenkilö:
Sirpa Rosenberg, 050 369 3528, sirpa.rosenberg(@)evl.fi


WALKERS VAASA
Vaasan kaupunki

Osoite: Raastuvankatu 30, 2. Krs, 65100 Vaasa (nuorten kulttuuritalo Kultsan 2. krs)
Aukiolot: ma klo 12-18, ti-pe 10-16

Yhteyshenkilö:
Nuorisosihteeri Mervi Ahola, puh. 0407677670, mervi.ahola(@)vaasa.fi

Walkers Vaasa Facebookissa


WALKERS-BUSSI
Aseman Lapset ry

Yhteyshenkilö:
Petteri Pietinen, puh. 050 336 2254, petteri.pietinen(@)asemanlapset.fi

Walkers-bussi Facebookissa
Instagram: walkers_bussi


WALKERS-AUTOT
Aseman Lapset ry

Yhteyshenkilöt:
Minna Lahtela, puh. 040 777 8683, minna.lahtela(@)asemanlapset.fi
Niilo Karjalainen, puh. 040 575 9364, niilo.karjalainen(@)asemanlapset.fi

Wauto Facebookissa

Back To Top