WALKERS SUOMI

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava
Minna Lahtela p. 040 777 8683

Vapaaehtoistyön koordinaattori
Miikka Kortelainen p. 044 715 7128

Vapaaehtoistyön koordinaattori Inka Talvitie p. 050 444 5465

Aseman Lasten työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

WALKERS-BUSSI

Walkers-bussin toimintavastaava
Eliisa Ahlstedt p. 050 500 4426  eliisa.ahlstedt@asemanlapset.fi

Walkers-bussi Facebookissa

Instagram: walkers_bussi

WALKERS-AUTOT

Minna Lahtela p. 040 777 8683
Niilo Karjalainen p. 040 575 9364
Tuomo Kantele p. 041 3131 148
Roy Pietilä p. 040 4144 749

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

Wauto Facebookissa

WALKERSIT SUOMESSA

Etelä-Suomi

WALKERS SIUNTIO

Siuntion kunta

 

Asematie 4, 02580 Siuntio

Pia Jaatinen, p. 044 386 1242, pia.jaatinen@siuntio.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Siuntio Facebookissa

WALKERS LAHTI

Lahden diakonialaitos

Vesijärvenkatu 20, 15140 Lahti

 

Sanna Koskinen, sanna.koskinen@dila.fi, p. 040 6432 091
Teemu Kotilainen, teemu.kotilainen@dila.fi, p. 040 6636 755

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Lahti Facebookissa

 

WALKERS KOTKA

Kotkan kaupungin nuorisopalvelut

Kirkkokatu 22, 48100 Kotka

 

Mikko Kiri, p. 040 838 4869, mikko.kiri@kotka.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Kotka Facebookissa

WALKERS HELSINKI

Aseman Lapset ry

Urho Kekkosen katu 4-6, 00100 Helsinki

 

Mauri Mujunen, p. 040 522 6747, mauri.mujunen@asemanlapset.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Helsinki Facebookissa
Walkers Helsinki Aseman Lasten nettisivuilla

WALKERS HAMINA

Haminan kaupunki

Toimintaa toteutetaan yhdessä seurakunnan nuorisotyön kanssa jalkautuvan ja liikkuvan nuorisotyön keinoin Haminan alueella.

 

Markus Lemmetyinen, nuorisotyöntekijä, p. 040 199 1746, markus.lemmetyinen@hamina.fi
Miikka Rokka miikka.rokka@evl.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

Itä-Suomi

WALKERS SIILINJÄRVI

Siilinjärven kunta

 

Julkulantie 2, nuorisotalo Semppis

Suvi Eskola, p. 044 7401 366, suvi.eskola@siilinjarvi.fi
Miia Väistö, p. 044 7401 470, miia.vaisto@siilinjarvi.fi
Katja Kohonen, p. 044 7401 312, katja.kohonen@siilinjarvi.fi
Jaana Niiranen, p. 044 7401 141, jaana.niiranen@siilinjarvi.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Siilinjärvi Facebookissa

WALKERS SAVONLINNA

Savonlinnan kaupungin nuorisopalvelut

Sääminkitalo, Sääminginkatu 6, 57710 Savonlinna

 

Samuli Tuikkanen, p. 050 465 4548, samuli.tuikkanen@savonlinna.fi
Kia Lämsä, p. 044 417 4283, kia.lamsa@savonlinna.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

WALKERS KUOPIO

Kuopion kaupungin nuorisopalvelut

Keskusta-alueen toiminta
Jade Jauhiainen, p. 044 718 2693, jade.jauhiainen@kuopio.fi

 

Juankoski-Nilsiä alueen toiminta
Hannu Reinikainen, p. 044 718 8983, hannu.reinikainen@kuopio.fi
Janne Katajisto, p. 044 748 2371, janne.katajisto@kuopio.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

WALKERS WARKAUS

Varkauden kaupungin nuorisopalvelut

Toimintaa tehdään liikkuvasti Leijona-wautolla

Maiju Vaalimaa, p. 044 743 6634, maiju.vaalimaa@varkaus.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

Länsi-Suomi

PERNIÖ

Perniössä tapahtuva Walkers-toiminta

 

Matti Pääkkönen
Walkers-nuorisotyöntekijä, Perniö
p. 050 5591 753, matti.paakkonen@asemanlapset.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

WALKERS KAUHAJOKI

Kauhajoen kaupunki ja Kauhajoen seurakunta

Topeeka 40 (sisäänkäynti Knuuttilantien puolelta), 61800 Kauhajoki

 

Päivi Ojala, p. 040 591 1281, paivi.ojala@kauhajoki.fi
Sauli Pihlajakangas, p. 050 358 4415, sauli.pihlajakangas@evl.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Kauhajoki Facebookissa

WALKERS EURAJOKI

Eurajoen kunta

Eurajoki: Kaharin nuoriso- ja kulttuuritalo, Weenertie 2
Luvia: Vanha kirjasto, vapaa-aikatoimen alakerta, Luvian Kirkkotie 23

 

Pia Johansson, p. 044 312 4273, pia.johansson@eurajoki.fi
Pirita Laivanen, p. 044 312 4265, pirita.laivanen@eurajoki.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Eurajoen nuorisotoimi Facebookissa

Pohjois-Suomi

Walkers Oulu

Oulun Diakonissalaitoksen säätiö

Isokatu 47, 90100 Oulu

 

Perttu Kemppainen, p. 050 312 8267, perttu.kemppainen@odl.fi
Jyri Salo, p. 050 312 5875, jyri.salo@odl.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Aseman Lapset ry

Annankatu 26 A (5. kerros)
00100 Helsinki

Puh. +358 9 654 740
info@asemanlapset.fi

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava
Minna Lahtela p. 040 777 8683

Vapaaehtoistyön koordinaattori
Miikka Kortelainen p. 044 715 7128

Aseman Lasten työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

WALKERS-AUTOT

Minna Lahtela p. 040 777 8683
Niilo Karjalainen p. 040 575 9364
Tuomo Kantele p. 041 3131 148
Roy Pietilä p. 040 4144 749

Wauto Facebookissa

© 2022 Aseman Lapset ry