WALKERS SUOMI

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava
Minna Lahtela p. 040 777 8683

Walkers-suunnittelija Inka Talvitie p. 050 444 5465

Valtakunnallinen Walkers-koordinaattori Ville Koikkalainen p. 050 592 2554

Walkers Suomi Facebookissa

Walkers Suomi Instagramissa

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

WALKERS-BUSSI

Walkers-bussin toimintavastaava
Eliisa Ahlstedt p. 050 500 4426
.

WALKERS-AUTOT

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava Minna Lahtela p. 040 777 8683

Walkers-autokoordinaattori Tuomo Kantele p. 041 3131 148

Walkers-autokoordinaattori/Koordinator, Walkers-bilen
Roy Pietilä p. 040 4144 749

Wauto Facebookissa

WALKERSIT SUOMESSA

Etelä-Suomi

WALKERS SIUNTIO

Siuntion kunta

 

Asematie 4, 02580 Siuntio
.

Jonna Farin, jonna.farin@siuntio.fi
.

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Siuntio Facebookissa

WALKERS LAHTI

Lahden diakonialaitos

Vesijärvenkatu 20, 15140 Lahti

 

Sanna Koskinen, sanna.koskinen@dila.fi, p. 040 6432 091
Teemu Kotilainen, teemu.kotilainen@dila.fi, p. 040 6636 755

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Lahti Facebookissa

 

WALKERS KOTKA

Kotkan kaupungin nuorisopalvelut

Kirkkokatu 22, 48100 Kotka

 

Jouni Puumalainen, p. 040 566 7158, jouni.puumalainen@kotka.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Kotka Facebookissa

WALKERS HELSINKI

Aseman Lapset ry

Urho Kekkosen katu 4-6, 00100 Helsinki

 

Mauri Mujunen, p. 040 522 6747, mauri.mujunen@asemanlapset.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Helsinki Facebookissa
Walkers Helsinki Aseman Lasten nettisivuilla

WALKERS HAMINA

Haminan kaupunki

Toimintaa toteutetaan yhdessä seurakunnan nuorisotyön kanssa jalkautuvan ja liikkuvan nuorisotyön keinoin Haminan alueella.

 

Markus Lemmetyinen, p. 040 199 1746, markus.lemmetyinen@hamina.fi
Jimi Penttinen, p. 040 199 1600, jimi.penttinen@hamina.fi
Miika Rokka, p. 050 386 5722, miika.rokka@evl.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

Itä-Suomi

WALKERS LEPPÄVIRTA


 

Logo Walkers Leppävirta

 

Marko Räsänen, p. 040 566 4630, marko.rasanen@leppavirta.fi

 

 

  • JALKAUTUVA TYÖ

WALKERS IMATRA

.


Walkers Imatra logo

 

Tomi Hämäläinen, 044 400 4243, tomi.hamalainen@evl.fi
Reetta Peltonen, 040 486 1021, reetta.peltonen@imatra.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
    JALKAUTUVA TYÖ

 

Imatran Walkers Instagramissa

 

WALKERS SAVONLINNA

Savonlinnan kaupungin nuorisopalvelut

Sääminkitalo, Sääminginkatu 6, 57710 Savonlinna

 

Outi Ikonen, p. 050 478 6655, outi.ikonen@savonlinna.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

WALKERS WARKAUS

Varkauden kaupungin nuorisopalvelut

Toimintaa toteutetaan liikkuvasti omalla Saukko-Wautolla eli Walkers-autolla.

 

Maiju Vaalimaa, p. 044 743 6634, maiju.vaalimaa@varkaus.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

Länsi-Suomi

WALKERS PIETARSAARI

Pietarsaaren kaupunki

 

Walkers Pietarsaaren logo

Jaakonkatu 9, 68600 Pietarsaari


Kenneth Huumarsalo p. +358 500 868 155
kenneth.huumarsalo@pietarsaari.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ

WALKERS KAUHAJOKI

Kauhajoen kaupunki ja Kauhajoen seurakunta

Topeeka 40 (sisäänkäynti Knuuttilantien puolelta), 61800 Kauhajoki

 

Päivi Ojala, p. 040 591 1281, paivi.ojala@kauhajoki.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • LIIKKUVA TYÖ
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Kauhajoki Facebookissa

WALKERS EURAJOKI

Eurajoen kunta

Kaharin nuoriso- ja kulttuuritalo, Weenertie 2

 

Pia Johansson, p. 044 312 4273, pia.johansson@eurajoki.fi
Pirita Laivanen, p. 044 312 4265, pirita.laivanen@eurajoki.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Eurajoen nuorisotoimi Facebookissa

WALKERS YLIVIESKA

Ylivieskan kaupunki

Rautatiekatu 3, Ylivieska

 

Elisa Männistö, p. 044 429 4355, elisa.mannisto@ylivieska.fi

 

 

 

  • LIIKKUVA TYÖ

 

Walkers Ylivieska Instagramissa

Pohjois-Suomi

WALKERS SODANKYLÄ

WALKERS .


Walkers Sodankylä logo

 

Piia Kaarniemi, 040 486 8003, piia.kaarniemi@sodankyla.fi
Risto Kaarniemi, 040 028 7537, risto.kaarniemi@evl.fi

 

  • LIIKKUVA TYÖ
    JALKAUTUVA TYÖ

 

Walkers Sodankylä Instagramissa

 

WALKERS OULU

Oulun Diakonissalaitoksen säätiö

Isokatu 47, 90100 Oulu

 

Perttu Kemppainen, p. 050 312 8267, perttu.kemppainen@odl.fi
Jyri Salo, p. 050 312 5875, jyri.salo@odl.fi

 

  • KOHTAAMISPAIKKA
  • JALKAUTUVA TYÖ

 

Aseman Lapset ry

Annankatu 26 A (5. kerros)
00100 Helsinki

Puh. +358 9 654 740
info@asemanlapset.fi

Valtakunnallinen Walkers-toimintavastaava
Minna Lahtela p. 040 777 8683

Vapaaehtoistyön koordinaattori Inka Talvitie p. 050 444 5465

Aseman Lasten työntekijöiden sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@asemanlapset.fi

WALKERS-AUTOT

Minna Lahtela p. 040 777 8683
Tuomo Kantele p. 041 3131 148
Roy Pietilä p. 040 4144 749

Wauto Facebookissa

© 2022 Aseman Lapset ry